• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

PODMÍNKY NÁVŠTĚVY STUDIA

opatření COVID...

Číst dál...

ONLINE LEKCE JÓGY

Živé přenosy k vám domů...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

PROVOZNÍ ŘÁD

SPIRITCENTRA ...

Číst dál...

OBCHODNÍ PODMÍNKY, CENÍK

SPIRITCENTRA...

Číst dál...

1. čakra Múládhára: Kořeny jako východisko - workshop s Barborou HU

 

1. čakra Múládhára: Kořeny jako východisko - workshop s Barborou HU

TOP! TOP! TOP!

3. listopadu (NE 10:00-13:00),  SPIRITCENTRUM 

Tělo jako vehikl duše na cestě vývoje.

Tělo jako rám prožívání.

Tělesná inteligence jako součást moudrosti.

Múládhára jako cesta až na morek duše.


Chystaný workshop představí v prvním, teoretickém bloku múládháru z hlediska jejích klíčových 
témat, ovlivňujících tělo i mentální prožívání. 
Praktická část zahrne čakra jógovou praxi ásan, káran a meditace s cílem kultivace pozornosti v kšétramu první čakry a tělesného rámce prožívání. Součástí workshopu bude sharíng group - krátký kolektivní satsang v úvodu a na konci praxe. Účastníci po workshopu obdrží textový handout ve formě PDF. Workshop je vhodný pro všechny roviny zkušenosti s jógou. 

První čakra múládhára je klíčovým východiskem, díky kterému sami sebe prožíváme jako tělo. Je symbolicky spojená se zemským archetypem, kohezí, pevností, stabilitou a oporou. Fyzickým polem jejího dosahu (kšétramem), jsou zejména chodidla, nohy, pánev a kostrč a záda, kosti, zuby, nehty. Psychickým polem jejího působiště je osobní i kolektivní rovina nevědomí, primární pud sebezáchovy, potřeba bezpečí a inklinace k jistotám. Energetickým okruhem pak apána, jako d ynamika puštění a uvolnění.

8651 10BW
Múládhára v sobě nese mnoho podmíněností a potenciálů. Ty se týkají vztahu k vlastnímu tělu, jeho potřebám a komunikaci. Zraněná múládhára inklinuje k psychické (ne)stabilitě, urputnosti a rigiditě, lpění na jistém a známém, může vést k materiální posesivitě, popření nebo naopak úzkostnému vztahu k vlastnímu tělu a zdraví.

Má také specifický vztah k depresi, jako potlačení životní síly a smyslu, k disociaci jako snahy vyhnout se bolesti. Múládhára je spojená s prenatální zkušeností a porodem, stejně jako s fyzickou smrtí. Múládhára je základní energetickou oporou pro praxi jógy i životní sádhanu.

Workshop není vhodný pro těhotné, kontraindikací je epilepsie, kardiovaskulární potíže, glaukom, akutní zánětlivá onemocnění a závažnější problémy pohybového aparátu, rekonvalscence. Není vhodný pro osoby trpící schizofrenií či hraniční poruchou. Při pochybnostech o vhodnosti účasti, prosím konzultujte předem s lektorkou via: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Barbora HU
1 IMG 3046Barbora Hu se snaží jógou žít jak nejlépe dovede zhruba půlku svého života. 
Zajímá jí člověk a kultura, příroda a kultura, lidský potenciál a jeho omezení. Vystudovala indologii a kulturologii na FF UK. Jógu studovala zejména v Indii, ČR a zahraničí. Je autorkou několika knih o józe (Teorie čakra jógy - Fontána, 2016, Jógátky - Fragment, 2016 a Jógátky II, Fragment 2018, Myšlenky v obraze, Motto, 2018) Hojně se věnuje také jógové publicistice na různých platformách v ČR i zahraničí. Založila a pět let vedla jóga studio v Praze, nyní působí jako nezávislý lektor. Věnuje se výuce jógových lekcí, workshopů a kurzů, přestože nosníkem její praxe a nejoblíbenější formou je individuální výuka a aplikovaná jóga terapie, ve které vidí největší smysluplnost. Věnuje se také hypnóze a marma terapii. Je průkopnicí čakra jógy®, v jejím pojetí eklektické formy sebezkušenosti a sebepoznání, která člověku může pomoci k integritě mezi tělem, různými vrstvami psýché a duší. Jógu vnímá jako vědomé spojení osobního s nadosobním, esence s existencí. Mezi její osobní hrdiny patří její syn, Šiva Tándava, Stanislav Grof a lidé otevřené mysli a dobrého srdce. Má ráda les a jazz, hory a zen, poesii psanou a žitou, černou kávu a černobílou fotku, zelený čaj a červené víno, malbu a ilustraci, podzim a jaro a také většinu věcí mezi tím. Více na www.barborahu-yoga.cz

        Seminář se koná při minimálním počtu 10 účastníků nebo dle dohody s lektorem !!!

Detail události

Začátek události 03 listopad 2019 10:00
Konec události 03 listopad 2019 13:00
Celková kapacita 24
Registrovaní 25
Volná místa -1
Cena 550Kč
Místo konání SPIRITCENTRUM