• 01.jpg
 • 02.jpg
 • 03.jpg
 • 04.jpg
 • 05.jpg
 • 06.jpg
 • 07.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

OSOBNÍ PORADENSTVÍ

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

VÝUKA MEDITAČNÍCH TECHNIK

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

JÓGOVÁ KNIHOVNA

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

OBCHODNÍ PODMÍNKY

SPIRITCENTRA...

Číst dál...

Ájurvédské čaje a ovoce

Ve Spirit Centru je kamenná prodejna Himalájských ájurvédských bylinných čajů, elixírů a ovoce, od společnosti Everest Ayurveda, s.r.o.
ÁJURVÉDSKÉ BYLINNÉ ČAJE, ELIXÍRY A OVOCE


Říká se, že Ájurvéda je sestrou jógy, a tak není divu, že po osobním vyzkoušení účinků těchto léčebných čajů, jsme se rozhodli vám 
v našem studiu poskytnout ájurvédské zboží, které je připravováno dle této staré nauky o životě a zdraví.

Pokud vás Ájurvéda zajímá více do hloubky doporučujeme některý ze seminářů a nebo knihu Praktický průvodce ájurvédou (k zakoupení ve studiu).


Najdete u nás:


1) Ájurvédské bylinné čaje
, směsi himalájských léčivých rostlin, které jsou sestavovány na různé neduhy, potíže, nemoce, 
i vážnější choroby. Pokud vás něco trápí neváhejte se s námi ve studiu poradit. Společně se u nás můžeme podívat i do brožurky, a dle přehledu potíží, vyhledat tu správnou bylinnou směs. Většina směsí je zaměřena na konkrétní oblast těla, ale má i další účinky, Tak např. bylinný čaj PRANA je pro vitalitu a životní energii, ale současně je vynikající pro léčení hlasivek, chrapotu, a na suchý kašel. Poradíme vám také jak čaje užívat, jak je kombinovat či nikoli. Najdete u nás i bylinné čaje přímo pro děti.

2) Ájurvédské relaxační čaje, směsy bylinek pocházející z Tibetu, Nepálu a Bhútánu, vás povzbudí, probudí, osvěží i zrelaxují. Jsou to čaje pro chvíle klidu, harmonie a relaxace. Používáme je v našem studiu při seminářích a dalších akcích.

3) Ájurvédské dóšické čaje, tři směsi bylinných čajů dle ájurvédských dóšických typů: VATA, PITTA a KAPHA. Podle ájurvédy každý člověk se rodí se svým specifickým poměrem těchto tří dóš, životních sil. Většinu lidí ovlivňuje jedna nebo dvě z těchto dóš, které jsou dominantní. Pokud dojde v naší jedinečné konstituci k nerovnováze mezi dóšami, nastává nemoc. Jaká je vaše konstituce dle dóš se můžete dozvědět od ájurvédského terapeuta nebo orientačně vyplněním testu, který máme u nás ve studiu k sipozici (připravujeme i na webky).

4) Ájurvédské tradiční ovoce, na kterém si nejenže pochutnáte, ale i ozdravíte svůj organismus, díky vysokému obsahu přírodních vitamínů a minerálů. Zde platí moudro, že "strava je lék". Pomocí tohoto ájurvédského ovoce můžete podpořit imunitu, zažívání, mozkovou činnost, krevní oběh, střevní činnost, posílit zrak, ochránit dýchací cesty, omezit nadváhu a další. Ovoce je vhodné i po zátěži, józe, sportu, turistice nebo jen na dlouhou cestu.

5) Ájurvédské bylinné elixíry, jsou opět nabité vitamíny a minerály, přičemž tyto směsi obsahují ájurvédské bylinny a ovoce se zaměřením na konkrétní oblasti zdraví, životní energii a sílu. Podpořit můžete jimi lymfu, krev, svalstvo, zažívání, klouby a kosti, mozek či nervy, ženskou či mužskou vitalitu.


Příprava čaje

 1. Louhovat – V případě prevence, povzbuzení či jako podpůrný prostředek, nebo když s bylinkami začínáme. Louhujeme 3 – 5 min, scedíme a užíváme.
 2. Povařit -  V případě nápravy duševních a tělesných funkcí, vaříme 3 – 5 min, scedíme a užíváme. Odvar má silnější účinek.

Dávkování je uvedeno na každé krabičce, většinou se dává 1 čajová lžička na 250 ml vody.

Užívání čajů

 1. Množství šálků je uvedeno na každé krabičce.
 2. Doporučení užívat max. 2 čaje najednou, a to s odstupem min. jedné hodiny.
 3. Dodržujte u kůry dostatečný pitný režim.
 4. Užívejte jako měsíční kůru.

Na lačno ráno – byliny na regeneraci, osvěžení, povzbuzení a dýchací cesty.

Na lačno ráno a před spaním – byliny na pročištění.

Hodinu před jídlem – byliny na zlepšení střevní činnosti, vyměšování, funkce močových cest a reprodukčních orgánů.

Možné během jídla – byliny na podporu jater, sleziny, žaludeční činnosti, trávení a zažívání.

Po jídle – byliny, které snižují napětí a bolest hlavy, podporují mozkovou činnost, srdeční a plicní.

Před spaním – byliny podporující odpočinek a dobrý spánek.