• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

OSOBNÍ PORADENSTVÍ

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

VÝUKA MEDITAČNÍCH TECHNIK

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

JÓGOVÁ KNIHOVNA

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

OBCHODNÍ PODMÍNKY

SPIRITCENTRA...

Číst dál...

Obsah lekcí

Jak si vybrat správou lekci jógy či kurz? Seznamte se s obsahem lekcí, jejich zaměřením, zda jde o pomalejší či dynamičtější tempo, a zejména zohledněte své fyzické možnosti a zkušenosti s jógou, u každé lekce či kurzu najdete její náročnost, popř. možné kontraindikace.OBSAH LEKCÍ JÓGY


KURZY JÓGY 2020

JÓGA PRO NÁCTILETÉ (PO 16:00– 17:00)     
Kurz je určen pro dívky a chlapce ve věku 11-15 let. Tyto lekce částečně využívají prvky dětské jógy a zároveň již mírnou formu klasické jógy s kratšími výdržemi. Součástí hodin je výuka jednotlivých ásan hravější formou, dechová cvičení a závěrečná relaxace. Lekce jsou uzpůsobeny potřebám vyvíjejícího se těla – jóga nezatěžuje klouby, naopak zpevňuje kosterní svaly a pomáhá budovat správné návyky držení těla. Jóga také učí naslouchat svému tělu, což je v době dospívání důležité, učí lépe dýchat a lépe tak zpracovat stres. Naučíme se hledat rovnováhu, budeme hledat pevné základy sebe samých, budeme se napřimovat a hledat optimální držení těla, budeme pilně pracovat na jógových technikách a rozvíjet koncentraci. Jóga pomáhá dětem vnímat své tělo, respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí.Naučí děti odpočívat, lépe pracovat s dechem a rozvíjet jejich fantazii.JEMNÁ VINYÁSA jóga (PO 17:30 - 18:30) 

Kurz je určen pro všechny, tedy i začátečníky, kteří si chtějí najít  chvilku "jen pro sebe".  Vinyása  je často zařazována do dynamičtějších stylů jógy, ale nemusíte se obávat, tento kurz bude laděn a uzpůsoben všem příchozím. Hlavním záměrem bude "vypnout mysl v pohybu". Vinyása jóga je charakteristická propojením dechu s pohybem a spočívá v opakováíní sestavy Pozdrav Slunci, do kterého jsou vkládány další ásany, jógové pozice. Benefity jsou veliké, silné a pružné tělo, podpora všech vylučovacích systémů těla, tedy detox organismu, oživení kardiovaskulárního a neurovegetativního systému, zbavení únavy, stresu a získání energie do dalších dní. V hodinové lekci zbude čas i na úvodní koncentraci a závěrečné uvolnění v šávásáně a meditaci.


JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA (PO 20:00– 21:00) 

Kurz je určen pro všechny, tedy i začátečníky,  které občas pobolívá v zádech, anebo cítí, že ztrácejí potřebnou flexibilitu v páteři. Lekce mají především preventivní charakter. Soustředíme se na šetrné protažení i účinné posílení všech potřebných struktur, které se podílejí na správné funkci páteře v celé její délce. Použijeme jógové dechové techniky, které nám pomohou k uvolnění svalů a zlepšení vnímání vlastního těla. Zaměříme se na cvičení pro správné držení celého těla a  zlepšení  postavení ramen, hrudníku i pánve. Využijeme nejen jógových předklonů, záklonů, úklonů, rotací a spinálních cviků, ale zařadíme i dynamická cvičení. Nebudou chybět ani plynulé sestavy známé z lekcí jógy, přizpůsobené tak, aby naše záda netrpěla. V závěrečné relaxaci pak necháme účinky jógové praxe propojit a doznít. V běžném životě pak budeme moci těžit z benefitů, které jóga zaměřená na zdravá záda poskytuje.Naučíme se, že zdravá záda nebolí.


YIN jóga (ÚT 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro všechny. Jedná se o meditativní, velmi klidný, jemný, a přesto hluboce účinný styl jógy, který se zaměřuje na čakry, meridiány lidského těla, a zejména pracuje s fasciemi. Benefity YIN jógy jsou obrovské, rozpouští blokády v těle, jak na fyzické, tak emocionální úrovni, očišťuje a harmonizuje orgány, zpružňuje tělo a dodává mu nový pevný tvar. Lekce YIN jógy sestává z úvodní pránájámy a koncentrace, pokračuje jógovými pozicemi, zejména v sedu, lehu, dřepu, ve kterých se setrvává 3 - 5 min bez úsilí. POWER VINYÁSA JÓGA (ÚT 18:45 – 19:45)
 NOVINKA!!!

Kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročilé. Power vinyása je dynamickou formou jógy. Už samotný název napovídá, že se zaměřuje na rovnoměrné posílení a současně protažení celého těla. Základním kamenem vinyásy je dech, který vás bude po celou dobu této praxe provázet. Dech vytváří jednotlivé pozice a pozice se s dechem střídají. Praktikování vinyása jógy s sebou přináší velkou spoustu benefitů od krásného těla, zdravých zad, po dobrou náladu a odstranění stresu. V této uspěchané době je klid na duši i na těle luxusem, a vy si ho na této lekci můžete užít do sytosti! Budete silnější, pružnější, šťastnější a nic vás jen tak nerozhodí! Bude to zábava! Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!   

JEMNÁ jóga  (ST 17:30 – 18:30) 
Kurz je určen pro začátečníky i mírně pokročilé nebo pro všechny kdo si na józe chtějí „protáhnout“ tělo . Jemná jóga je v podstatě jemnější Hathajógou. Cílem je naučit se základy jógové praxe.  Lekce jsou zaměřeny na správné držení těla, práci s pánevním dnem, dechem, koncentrací. Součástí jsou jednoduché dechové techniky, průpravné cviky na zpevnění i uvolnění těla, výuka základních ásan (pozic), vč. trénink koncentrace a meditace. Lekce příjemně plynou v jemném tempu od úvodní koncentrace, pránájámy, zahřátí, přes ásanovou praxi, až k závěrečné relaxaci. 


RESTORATIVNÍ JÓGA (ST 20:00– 21:00) 
Kurz je určen  pro všechny ,  kdo potřebuje  hluboké uvolnění celého organismu. Cílem tohoto stylu jógy je„nedělat nic“ a „získat hodně“, oddat se a přijímat, zastavit se a naslouchat vnitřnímu světu. Restorativní jóga využívá „pár“ pozic klasické jógy, které zvládne každý, neboť k jejich dosažení se hojně využívají pomůcky. V pozicích se setrvává bez úsilí po dobu 10 – 20 min, i déle. Účinky restore jógy jsou rozsáhlé!  Každá lekce bude zaměřena na určitou civilizační chorobu či neduh. Praktikováním můžete pocítit lepší spánek, zmizení bolestí nejasného původu, zlepšení krevního tlaku, odstranění trávicích potíží, ženských problémů, celkové zklidnění psychiky, podporu celkové energie a další. 


SLOW DYNAMIC jóga (ČT 18:45– 19:45)

Vypsaný kurz je pro mírně pokročilé a pokročilé. Lekce jsou zaměřeny na dynamické sestavy ve stylu Power jógy a Vinyjása jógy.  Každá lekce začíná koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci A a B. Následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Kurz je zacílen na formování jednotlivých svalových partií, jejich posílení i zpružnění. Pravidelným opakováním sestav podpoříte paměť organismu a těla ve smyslu pevnosti, pružnosti a síly. Naučíte se základní sestavy, které pak můžete použít ke své každodenní osobní praxi. SlowDynamic jóga je meditací v pohybu.  Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!


ZDRAVOTNÍ jóga (ÚT 20:00 - 21:00, ČT 17:30 – 18:30, ČT 20:00– 21:00)   
Kurz je určen pro jógové začátečníky a pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní či jiné omezení (chronické bolesti, pooperační stavy, nadváha, problémy s inkontinencí, diastáza, po porodu, věk ap.), a na běžných lekcích se necítí komfortně. Každý je originál. Naše těla nejsou dokonalá, některé svalové partie jsou zkrácené či oslabené, svaly jsou v nerovnováze apod. Tělo v disharmonii však trpí zkříženými syndromy, a tak občas bolí. Bolest není automatickou součástí života , dá se zmírnit či úplně odstranit správným držením těla, dostatečným protažením, přirozeným posílením určitých svalových segmentů, správným dechovým stereotypem, zapojením hlubokého stabilizačního systému páteře (bránice, svalů pánevního, hlubokých svalů podél páteře, břišních svalových partií). Cílem lekcí zdravé jógy bude, naučit se správným pohybovým vzorcům a tím umět předcházet bolesti. Při cvičení využijeme váhu vlastního těla, balanční pozice, budeme pracovat s pomůckami (jóga pásky, bločky, bolstery ...) a občas si vysvětlíme proč, a za jakých podmínek určitý problém vzniká, okrajově nahlédneme do tajů anatomie, biomechaniky těla a fyziologických procesů, které se dějí v našem těle.


HATHA jóga  (aktuálně není v nabídce) 
Pro začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročilé . Lekce Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na:  správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. Zvládne ji každý!  

 

OTEVŘENÉ LEKCE JÓGY 2020


SLOW VINYÁSA jóga (PO, ST 18:45– 19:45)

Otevřené lekce Slow Flow jsou vždy přizpůsobeny možnosti a naladění příchozích klientů. Lekce obsahují na počátku krátkou koncentraci, pránájámu, zklidnění, pokračují jemně plynoucí ásánovu praxí na vlnách dechu, zakončeny jsou šavásanou, relaxací a meditací. Večerní jóga vás příjemně uvolní po náročném pracovním dni, odbourává napětí a napětí. Pondělní lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé. Středeční lekce jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. RANNÍ jóga (ST, PÁ 9:00– 10:15) 

Otevřené lekce Ranní jógy jsou určeny pro širokou veřejnost. Zaměřeny jsou na probuzení organismu na začátku dne. Přizpůsobeny jsou vždy možnostem a naladění příchozích klientů. Lekce v úvodu obsahují krátkou koncentraci a pránájámu, dále protažení, rozehřátí organismu, rozhýbání a probuzení energií těla, protažení a aktivaci meridiánů. Jógové pozice jsou jak ve výdržích, tak plynou v rytmu dechu a jemných sestav, vinyjás. Na závěr zasloužená šavásana a relaxace. Ranní jóga vás sladí s biorytmy dní i ročního období. 


GRAVID jóga 
(PÁ 10:30– 11:30)   
Lekce Gravid jógy je vhodná pro nastávající maminky a maminky po porodu, bez ohledu na to, zda jógu někdy praktikovaly či nikoli. Gravid jóga využívá z jógy jemné průpravné cviky, vybrané jógové pozice, dechové a relaxační techniky. Cílem je celkové uvolnění těla i mysli, nalezení harmonie a rovnováhy, správné držení těla, posílení pánevního dna, uvolnění kyčlí, celkově příprava na porod a hlavně zmírnění různých těhotenských potíží.   Vhodné pro všechny nastávající maminky od začátku 4. měsíce dále či maminky po porodu. 


NEDĚLNÍ VINYÁSA jóga  (NE 18:00 – 19:30)     ONLINE!!!

Nedělní lekce vinyása jógy je pro všechny, kteří si chtějí o víkendu najít chvilku "jen pro sebe". Vinyása jóga je sice často zařazována do dynamičtějších stylů jógy, ale nemusíte se obávat, tato otevřená lekce bude laděna a uzpůsobena všem příchozím. Hlavním záměrem bude "vypnout mysl v pohybu".  Vinyása jóga je charakteristická propojením dechu s pohybem, a spočívá v opakování sestavy Pozdrav Slunci, do kterého jsou vkládány další ásany, jógové pozice. Benefity jsou veliké, silné a pružné tělo, podpora všech vylučovacích systémů těla, tedy detox organismu, oživení kardiovaskulárního a neurovegetativního systému, zbavení se únavy, stresu, a získání energie do dalších dní. V 90 minutách bude čas i na úvodní koncentraci a závěrečné uvolnění v šávásaně a meditaci. Přijďte se inspirovat vinyása jógou!


RELAX jóga 
(aktuálně není v nabídceaktuálně)   

Relax jóga je pro všechny , kteří chtějí na konci pracovního týdne vypnout, protáhnout tělo, posílit a zklidnit myšlenky. Je vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilejší jogíny. Jedná se o jemnější formu Hathajógy v klidném tempu s laskavostí ke svému tělu a jeho limitům. Lekce je zaměřena na správné držení těla v jednotlivých pozicích, posílení všech svalů, zejména pánevního dna, středu těla a uvolňování kloubů. Nezbytnou součástí je počáteční koncentrace, pránájáma a závěrečná relaxace v šávásaně.  Lekce probíhá dle vypsaných termínů.

1 IMG 20180321 152149