• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

TURNÉ

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

ROK 2019

Nabídka celého roku...

Číst dál...

KURZY JÓGY 1 - 3/2019

Organizace, obsah, lektoři ...

Číst dál...

REGISTRACE

Neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

KURZY JÓGY 1 - 3/2019

Organizace, obsah, lektoři ...


Kurzy a lekce jógy - jejich organizace


a) Kurzy jsou důsledně rozděleny dle obtížnosti, 
lekce na sebe volně navazují a jsou tématicky zaměřeny
    (v jednotlivých kurzech je tak možné více prohlubovat jógovou praxi dle úrovně účastníků, obsah najdete níže)

b) Nadále je možné využít systém směn lekcí v případě nepřítomnosti na předplaceném kurzu
   (seznamte se důsledně, váš náhradník musí počítat s navazováním a obtížností lekcí, nabídku na web zajišťuje recepce Spirit Centra, pouze za stanovených podmínek)

c) Přijďte vyzkoušet kurzové lekce jako náhradník. Nabídku volných kurzových lekcí a trvalých náhradníků najdete zdeMáte-li zájem volejte na uvedená čísla klientů, kteří jsou v daném kurzu, a nemohou v určitý termín na svoji lekci.

d) Jak se registrovat do předplaceného KURZU či na otevřenou lekci najdete zde...


ZIMNÍ ROZVRH leden - březen 2019

Zveřejněn zde...

 1 IMG 20180309 152808

Níže naleznete obsah kurzů a informace k lektorům.


ZIMNÍ KURZY LEDEN - BŘEZEN 2019

 

 

VITÁLNÍ jóga (PO 17:30 - 18:30) 
Kurz je pro všechny, kteří chtějí harmonizovat svůj hormonální systém. Jednotlivé lekce příjemného protažení vycházejí z Hathajógy, dechových a dalších jógových technik, povzbuzujících vnitřní sílu, imunitu, činnost hormonálního systému těla a proudění lymfy. Klidné provádění pozici v závislosti na přirozeném plynutí dechu je vhodné i pro úplné začátečníky. Budeme povzbuzovat jednotlivé oblasti našeho těla pomocí ásan, pránájámy a „krijí“ (jemné pohyby v pozicích), abychom dosáhli celkové vitality našeho organismu.


JÓGA TERAPIE (PO 20:00– 21:00

Kurz je určen pro mírně pokročilé a pokročiléJógová terapie vychází ze základů Hathajógy, vývojové kineziologie, nejmodernějších znalostí lidské amatomie a funkčního pohybu, přičemž zahrnuje i poznatky z ájurvédy, tradiční čínské medicíny a psychologie. Cílem kurzu je naučit se vnímat své tělo, jeho signály, umět využívat techniky jógy k podpoře ozdravných procesů těla a k nalezení vlastní harmonie a rovnováhy. Lekce budou sestaveny v souladu se základními principy ájurvédy. Na začátku kurzu si orientačně vyhodnotíte svůj konstituční typ dle ájurvédy. Lekce budou obsahovat nejen fyzickou jógovou praxi, ale zejména očistné techniky hathajógy, pránájámické dechové techniky, relaxace a meditace, se zaměřením pro dané konstituční typy. Přijďte se dozvědět více o zdravotních možnostech jógy.


YIN jóga (ÚT 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro všechny
Jedná se o meditativní, velmi klidný, jemný, a přesto hluboce účinný styl jógy, který se zaměřuje na čakry, meridiány lidského těla, a zejména pracuje s fasciemi. Benefity YIN jógy jsou obrovské, rozpouští blokády v těle, jak na fyzické, tak emocionální úrovni, očišťuje a harmonizuje orgány, zpružňuje tělo a dodává mu nový pevný tvar. Lekce YIN jógy sestává z úvodní pránájámy a koncentrace, pokračuje jógovými pozicemi, zejména v sedu, lehu, dřepu, ve kterých se setrvává 3 - 5 min bez úsilí.


DYNAMIC jóga (ÚT, ČT 18:45– 19:45)
Vypsané kurzy jsou pro mírně pokročilé nebo pokročilé. Úterní lekce dynamické jógy je VÝHRADNĚ pro pokročilé!!! Lekce jsou zaměřeny na dynamické sestavy ve stylu Power jógy a Vinyjása jógy. Každá lekce začíná koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci A a B. Následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Kurz je zacílen na formování jednotlivých svalových partií, jejich posílení i zpružnění. Pravidelným opakováním sestav podpoříte paměť organismu a těla ve smyslu pevnosti, pružnosti a síly. Naučíte se základní sestavy, které pak můžete použít ke své každodenní osobní praxi. Dynamic jóga je meditací v pohybu. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!


HATHA jóga (ÚT, ST, 20:00– 21:00)
Vypsané kurzy jsou pro začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročiléLekce Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Večerní i Jemná Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. Zvládne ji každý!


JEMNÁ jóga (ST 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo i mírně pokročilé nebo pro všechny kdo si na józe chtějí „protáhnout“ tělo.
Jemná jóga je v podstatě jemnější Hathajógou. Cílem je naučit se základy jógové praxe. Lekce jsou zaměřeny na správné držení těla, práci s pánevním dnem, dechem, koncentrací. Součástí jsou jednoduché dechové techniky, průpravné cviky na zpevnění i uvolnění těla, výuka základních ásan (pozic), vč. trénink koncentrace a meditace. Lekce příjemně plynou v jemném tempu od úvodní koncentrace, pránájámy, zahřátí, přes ásanovou praxi, až k závěrečné relaxaci.


ZDRAVOTNÍ jóga (ČT 17:30 – 18:30)

Kurz je určen pro jógové začátečníky a pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní či jiné omezení (chronické bolesti, pooperační stavy, nadváha, problémy s inkontinencí, diastáza, po porodu, věk ap.), a na běžných lekcích se necítí komfortně. Každý je originál. Naše těla nejsou dokonalá, některé svalové partie jsou zkrácené či oslabené, svaly jsou v nerovnováze apod. Tělo v disharmonii však trpí zkříženými syndromy, a tak občas bolí. Bolest není automatickou součástí života, dá se zmírnit či úplně odstranit správným držením těla, dostatečným protažením, přirozeným posílením určitých svalových segmentů, správným dechovým stereotypem, zapojením hlubokého stabilizačního systému páteře (bránice, svalů pánevního, hlubokých svalů podél páteře, břišních svalových partií). Cílem lekcí zdravé jógy bude, naučit se správným pohybovým vzorcům a tím umět předcházet bolesti. Při cvičení využijeme váhu vlastního těla, balanční pozice, budeme pracovat s pomůckami (jóga pásky, bločky, bolstery ...) a občas si vysvětlíme proč, a za jakých podmínek určitý problém vzniká, okrajově nahlédneme do tajů anatomie, biomechaniky těla a fyziologických procesů, které se dějí v našem těle.


RELAXAČNÍ ZDRAVOTNÍ jóga (ČT 20:00– 21:00

Kurz je určen pro všechny, kdo se potřebuje v pracovním týdnu zastavit, uvolnit a nechat odpočívat mysl.Relaxační jóga je v podstatě esence jemné Hathajógy. V každé lekci se zaměříme na postupné fyzické uvolnění jednotlivých partií těla, tak aby se mohla uvolnit i mysl. Budeme se učit jógové techniky pro uvolnění a zklidnění nervového systému. Nebudou chybět ani techniky pránájámy, které navozují klidový režim organismu. Závěr lekce v šávásaně bude věnována meditačním technikám a bude delší než jsme běžně zvyklí na jiných lekcích jógy. Tento kurz nebude jen o fyzickém praktikování jógových pozic, ale zejména o umění relaxovat a odpočívat. Přijďte se naučit techniky relaxace pro běžný život.OTEVŘENÉ LEKCE 2019

SLOW VINYÁSA jóga (PO, ST 18:45– 19:45)

Otevřené lekce Slow Flow jsou vždy přizpůsobeny možnosti a naladění příchozích klientů. Lekce obsahují na počátku krátkou koncentraci, pránájámu, zklidnění, pokračují jemně plynoucí asasnou praxí na vlnách dechu, zakončeny jsou šavásanou, relaxací a meditací. Večerní jóga vás příjemně uvolní po náročném pracovním dni, odbourává napětí a napětí. Pondělní lekce jsou vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé. Středeční lekce jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. 


RANNÍ jóga (ST, PÁ 9:00– 10:00
Otevřené lekce Ranní jógy jsou určeny pro širokou veřejnost. Zaměřeny jsou na probuzení organismu na začátku dne. Přizpůsobeny jsou vždy možnostem a naladění příchozích klientů. Lekce v úvodu obsahují krátkou koncentraci a pránájámu, dále protažení, rozehřátí organismu, rozhýbání a probuzení energií těla, protažení a aktivaci meridiánů. Jógové pozice jsou jak ve výdržích, tak plynou v rytmu dechu a jemných sestav, vinyjás. Na závěr zasloužená šavásana a relaxace. Ranní jóga vás sladí s biorytmy dní i ročního období.


NEDĚLNÍ VINYÁSA jóga (NE 18:00 – 19:30NOVINKA!!!
Nedělní lekce vinyása jógy je pro všechny, kteří si chtějí o víkendu najít chvilku "jen pro sebe". Vinyása jóga je sice často zařazována do dynamičtějších stylů jógy, ale nemusíte se obávat, tato otevřená lekce bude laděna a uzpůsobena všem příchozím. Hlavním záměrem bude "vypnout mysl v pohybu". Vinyása jóga je charakteristická propojením dechu s pohybem, a spočívá v opakování sestavy Pozdrav Slunci, do kterého jsou vkládány další ásany, jógové pozice. Benefity jsou veliké, silné a pružné tělo, podpora všech vylučovacích systémů těla, tedy detox organismu, oživení kardiovaskulárního a neurovegetativního systému, zbavení se únavy, stresu, a získání energie do dalších dní. V 90 minutách bude čas i na úvodní koncentraci a závěrečné uvolnění v šávásaně a meditaci. Přijďte se inspirovat vinyása jógou!LEKTOŘIAlena VEJŘÍKOVÁ

1 AlenaJógovou praxí prochází přes 15 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. Alena je 13. rokem studentkou Univerzity Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, Jemnou jógu, relaxaci a meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Je majitelkou SPIRITCENTRA. 

 


Stanislava PEPRNÁ 1 IMG 1190 002

Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve Spirit Centru vede lekce Ranní jógy, kurzy Powerjógy a Dynamické jógy pro začátečníky a mírně pokročilé.


Zbyněk SRP 1 1 Zbynek 01

S jógou se seznámil skrze studium myšlenek Františka Drtikola, Eduarda a Míly Tomášových, Paula Bruntona a dalších, které ho přes zkoumání vnitřní podstaty v nás přivedlo také k vědomé práci s tělem prostřednictvím cvičení hathajógy. První zkušenosti začal získávat před 10 lety na lekcích Iyengar jógy, které navštěvoval řadu let, a které jsou pro něho dodnes základem správného provádění jednotlivých jógových pozic. Zbyněk je absolventem Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka, specializace Hathajóga. „Jógu vnímám jako jednu z mnoha cest zpět ke svému Já, která má tolik podob, kolik je lidí, kteří na ni jednou vstoupí. Dává nám možnost nalézání klidu, vnitřní rovnováhy, zdraví a pravdy o nás samých, ať už je ona pravda jakákoliv,“ říká Zbyněk. Inspiraci nachází v přírodě, zejména v brdských lesích, v dětech, na cestách a mezi lidmi, kteří kromě sebe, umějí žít i pro druhé. Zbyněk ve Spirit Centru vede kurzy Hathajógy pro začátečníky a mírně pokročilé.

 

1 DSC 4310 004
Pavlína ROLKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes čtyři roky. Ve SPIRITCENTRU navštěvuje lekce Dynamické jógy pod vedením Aleny Vejříkové. Je absolventkou pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, oboru biologie-chemie. Vystudovala Fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Pracuje jako fyziterapeutka v nemocnici Beroun, kde se specializuje na problematiku pánevního dna, kostrče, inkontinence, neplodnosti, ale také hluboký stabilizační systém, svalové smyšky, senzomotoriku, léčbu spasticity, svalových dysbalancí, disharmonii a diskoordinaci těla. Absolvovala certifikovaný kurz Ministerstva zdravotnictví pro léčbu sterilit a inkontinenci podle Ludmily Mojžíšové, dále specializované kurzy pro práci se svaly pánevního dna v těhotenství a po porodu. "Pohyb a jóga pro ni znamená životní cestu k harmonii těla, vnitřní rovnováze, životní síle jít dál a přirozenému štěstí na duši". Pavlína ve SPIRITCENTRU vede lekce Zdravotní jógy a Relaxační jógy. 


Markéta JEDLIČKOVÁ1 1 10606191 10202568387835493 662627914141102788 n 001

Markéta je maminkou tří dětí. Pochází z Prahy a cesty osudu ji zavály na Berounsko, kde žije se svojí rodinou a kde je jí moc dobře. O své cestě k józe Markéta říká: "Sport mne provází celý můj život, ale až v dospělosti jsem poznala jogu. Poprvé cca před 20 lety a to Power jogu. Když jsem měla doma školáky a velmi náročnou práci v bance, potřebovala jsem někde "vypnout mozek", přišla mi do cesty hot joga, byla jsem uchvácena, jak je mi po skončení lekce krásně. Od té doby jogu praktikuji." Na jaře roku 2016 úspěšně absolvovala kurz učitele Hatha jogy v Yoga centru v pražských Holešovicích. Vedla hodiny Hathajogy a Těhotenské jogy. Absolvovala kurz Cvičení s  dětmi v šátku dle Anny Kohutové. "Joga je pro mě velmi naplňující. V joze je nádherná energie, která se v tělocvičně předává z jednoho na druhého. Joga je krásná cesta..." Markéta ve SPIRITCENTRU vede lekce Letní jógy.


 

 


Hana HLADKÁ
1 18004 10153405228691450 9077724205214319476 n 1Celý život se věnovala sportu. Dětství a období dospívání strávila ve stáji kde pečovala o koně. Na vysoké škole začala běhat na dlouhé tratě a má na svém kontě 5 půlmaratonů. Miluje lezení, vysokohorskou turistiku, skialpinismus a jízdu na horském kole. Do světa jógy vstoupila před 6ti lety, zejména z důvodu chronické nemoci svého syna, kdy začala být prioritou klidná mysl. Jóga jí znovu otevřela dveře do světa, který znala z dětství, kdy člověk zažívá čistou radost a štěstí ve spojení se sebou samým. Její přístup k jógové praxi nejvíce ovlivnil guruji Manoj Thakur, kterého potkala na začátku svého dvouletého pobytu v Singapuru a rozhodla se stát jeho žákyní. Vystudovala klasickou jógu a jógovou terapii v institutu Indian Yoga Institute of Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana, Bangalore, India (VYASA). Praktikuje kraniosakrální terapii, absolvovala kurz prvního a druhého stupně u Marka Bohunického. Vystudovala všeobecné lékařství na 1.LFUK a pracuje jako lékařka v Rehabilitační nemocnici Beroun. Hana ve SPIRITCENTRU vede lekce Jemné jógy.
 

1 image1 1

Blanka ŠTEFAŃÁKOVÁ
K józe a zastavení se, ji přivedl její zdravotní stav. Jelikož nechtěla přistoupit k chemické léčbě, začala praktikovat zklidnění dechem, postupně vizualizacemi a dále hledala pomocné kurzy, kde narazila i na jógu. Začala ji studovat u Václava Krejčíka pouze pro vlastní potřebu, ale i jako kompenzaci a protažení po jiných sportech. Od mládí totiž miluje pohyb. Věnovala se např. aerobiku či spinningu, ale postupně zjišťovala, že jóga ji naplňuje čím dál víc, a posléze ji začala i vyučovat. Absolvovala mnoho různých seminářů a kurzů, přičemž z těch hlavních to byla Power yoga a Vinyasa yoga. Jak sama říká: "Jóga je pro mě úžasný pohyb spojený s dechem". Blanka ve SPIRITCENTRU vede lekce Nedělní vinyása jógy.


 

Radka KOLÁČNÁ
1 2963 web 1Jóga ji doprovází životem již 15 let a je pro ni věrným a moudrým přítelem. Po mnoha letech pravidelného praktikování Hathajógy pocítila silnou touhu dozvědět se o ní více a umět to nabídnout i ostatním. Nejprve absolvovala lektorský kurz pod záštitou České akademie jógy a pak pokračovala studiem jógové terapie v Indii s úžasným jogínem a učitelem Acharya Sajim na mezinárodní škole inspirované Swami Satyanandou (International Vasishta Yoga Research Foundation). Získala znalosti a dovednosti, jak předcházet civilizačním chorobám a jak pomáhat s léčením projevů těchto onemocnění. S přibývajícími roky, jako každá zralá žena, postupně vstoupila do období přechodu a s ním se objevily i zdravotní potíže spojené s tímto obdobím. Řešení situace prostřednictvím umělých hormonů odmítla a hledala přírodní cestu k rovnováze a zdraví. Objevila dynamickou sestavu pro menopauzu a hormonální nerovnováhu, která znovu aktivuje tvorbu ženských pohlavních hormonů. Sestava ji nadchla a pravidelným cvičením její potíže postupně vymizely, případně došlo k jejich velkému zmírnění. Chtěla tuto sestavu nabídnout všem ženám. Absolvovala lektorský výcvik vedený přímo autorkou sestavy Dinah Rodrigues z Brazilie. Další rok absolvovala s Dinah ještě jeden lektorský výcvik a to Hormonální jógovou terapii pro prevenci a léčbu diabetu. Vše výše uvedené dnes využívá ve své jógové praxi. Více k Radce na www.jogapromne.cz Radka ve SPIRITCENTRU vede kurzy Hormonální jógové terapie a opakovací lekce Hormonální jógy.