• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

KURZY JÓGY 9-12/2019

Organizace, obsah, lektoři ...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

a Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

ROK 2019

Nabídka celého roku ...

Číst dál...

HOSTOVÁNÍ

Aleny Vejříkové ...

Číst dál...

REGISTRACE

.Neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Lektoři

Něco málo o našich lektorech, jejich zkušenostech, jógovém zaměření a dalších zájmech ...  

LEKTOŘI SPIRITCENTRAAlena VEJŘÍKOVÁ

1 DSC 8817 002Jógovou praxí prochází přes 16 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. V roce 2018 studovala Jógovou terapii u Deepa Kumara. Alena navštěvovala 15 let Univerzitu Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, a hlavně meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Od roku 2018 je členem vzdělávacího týmu Poweryoga Akademie, kde se zaměřuje na výuku lektorů v oblasti meditačních technik. Je majitelkou společnosti SPIRITYOGA CENTRUM a manažerkou SPIRITCENTRA. 


Stanislava PEPRNÁ

1 DSC 1039Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve SPIRITCENTRU vede Dynamickou jógu, Vitální jógu a Hathajógu.


Pavlína ROLKOVÁ

PavlínaJe registrovanou fyzioterapeutkou MZČR. Působí v Rehabilitační nemocnici Beroun. Vystudovala pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, oboru biologie-chemie. Specializuje se na otázku ženské problematiky, uro-gynekologické potíže spojené s oblastí pánve, svalů pánevního dna, řeší potíže s bolestivostí zad, kyčlí, kostrčí, břicha, zaměřuje se na léčbu inkontinencí, sterilit, problematických otěhotnění, pomáhá ženám s pocity, kdy se plně necítí ve svém ženském těle. Je certifikovanou lektorkou Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues, Powerjógy, Hathajógy a Zdravotní jógy. Vede semináře na téma "Zdravé a funkční pánevní dno". Se svými klientkami ráda pracuje v rovině nejen fyzické, ale též emoční i energetické. "Veškeré moje celoživotní vzdělání původně jako učitelka biologie-chemie, nyní jako fyzioterapeutka a lektorka jógy, se společně postupně propojilo. Dostávám jasný směr svého dalšího životního působení, jak vhodně pomáhat ženám s potížemi v otázce jejich ženskosti jakéhokoliv druhu." Pavlína ve SPIRITCENTRU vede Zdravotní a relaxační jógu.  


 

Hana HLADKÁ 

1 1 18004 10153405228691450 9077724205214319476 nCelý život se věnovala sportu. Dětství a období dospívání strávila ve stáji kde pečovala o koně. Na vysoké škole začala běhat na dlouhé tratě a má na svém kontě 5 půlmaratonů. Miluje lezení, vysokohorskou turistiku, skialpinismus a jízdu na horském kole. Do světa jógy vstoupila před 6ti lety, zejména z důvodu chronické nemoci svého syna, kdy začala být prioritou klidná mysl. Jóga jí znovu otevřela dveře do světa, který znala z dětství, kdy člověk zažívá čistou radost a štěstí ve spojení se sebou samým. Její přístup k jógové praxi nejvíce ovlivnil guruji Manoj Thakur, kterého potkala na začátku svého dvouletého pobytu v Singapuru a rozhodla se stát jeho žákyní. Vystudovala klasickou jógu a jógovou terapii v institutu Indian Yoga Institute of Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana, Bangalore, India (VYASA). Praktikuje kraniosakrální terapii, absolvovala kurz prvního a druhého stupně u Marka Bohunického. Vystudovala všeobecné lékařství na 1.LFUK a pracuje jako lékařka v Rehabilitační nemocnici Beroun. Hana ve SPIRITCENTRU vede Jemnou jógu. 


Markéta JEDLIČKOVÁ

1 1 46519392 10213099870075967 8211400359491403776 oMarkéta je maminkou tří dětí. Pochází z Prahy a cesty osudu ji zavály na Berounsko, kde žije se svojí rodinou a kde je jí moc dobře. O své cestě k józe Markéta říká: "Sport mne provází celý můj život, ale až v dospělosti jsem poznala jogu. Poprvé cca před 20 lety a to Power jogu. Když jsem měla doma školáky a velmi náročnou práci v bance, potřebovala jsem někde "vypnout mozek", přišla mi do cesty hot joga, byla jsem uchvácena, jak je mi po skončení lekce krásně. Od té doby jogu praktikuji." Na jaře roku 2016 úspěšně absolvovala kurz učitele Hatha jogy v Yoga centru v pražských Holešovicích. Vedla hodiny Hathajogy a Těhotenské jogy. Absolvovala kurz Cvičení s  dětmi v šátku dle Anny Kohutové. "Joga je pro mě velmi naplňující. V joze je nádherná energie, která se v tělocvičně předává z jednoho na druhého. Joga je krásná cesta..." Markéta ve SPIRITCENTRU vede Hathajógu, Ranní jógu a Gravid jógu.  

 

Blanka ŠTEFAŇÁKOVÁ

1 20507802 1614899858520222 7544126337590715149 oK józe a zastavení se, ji přivedl její zdravotní stav. Jelikož nechtěla přistoupit k chemické léčbě, začala praktikovat zklidnění dechem, postupně zkoušela léčbu vizualizacemi a hledala pomocné kurzy, kde narazila i na jógu. Začala ji studovat u Václava Krejčíka nejprve pouze pro vlastní potřebu, ale i jako kompenzaci a protažení po jiných sportech neboť od mládí miluje pohyb. Věnovala se např. aerobiku či spinningu, ale postupně zjišťovala, že jóga ji naplňuje čím dál tím více, až jiposléze začala i vyučovat. Lekcím Power jógy, Vinyása jógy a Dynamixké jógy se věnuje přes 10 let. Absolvovala mnoho různých seminářů a kurzů, přičemž z těch hlavních to byla Power yoga a Vinyasa yoga. Jak sama říká: "Jóga je pro mě úžasný pohyb spojený s dechem". Blanka ve SPIRITCENTRU vede  Dynamickou jógu.
Michaela ŠEJVLOVÁ

1 IMG 6620 LRVystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor učitelství na 1.stupni ZŠ. Této profesi se věnuje již 18 let. Je maminkou dvou dospívajících dcer a bydlí v malé vesničce nedaleko Berouna. Celé dětství velmi aktivně sportovala, avšak častá sportovní zranění jí postupně přiměla hledat jiné a jemnější pohybové aktivity. Díky tomu poznala před sedmi lety jógu, která ji již od samého počátku učarovala. A protože má ráda pestrost, vyzkoušela různé jógové směry od aštangajógy, přes hathajógu až po jógovou terapii. Jako učitelka se začala zajímat i o dětskou jógu, neboť sama na sobě pozorovala pozitivní účinky jógy jak na svém tělo, tak i na mysl. Postupně začala zařazovat jógové prvky a principy i do vyučování. A protože se to shledalo u dětí s velkou odezvou, začala vést ve škole kroužek dětské jógy v rámci volnočasových aktivit. V roce 2017 absolvovala kurz Instruktor jógy při České asociaci dětské jógy pod vedením Olgy Tajovské a Hany Luhanové, autorkou projektu Lali cvičí jógu. „Dětská jóga mě opět navrací do těch hravých dětských let a zároveň mi umožňuje být tichým pozorovatelem bujné dětské fantazie. Baví mě sledovat, jak se děti učí vnímat své vlastní tělo a pocity skrze jógu.“Michaela vede ve SPIRITCENTRU Jógu pro náctileté.