• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

AKTUALITY - připravujeme pro vás ...

Co nového se chystá v 2018...

Číst dál...

KURZY JÓGY leden - březen 2018

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...

Číst dál...

REGISTRACE na lekce, semináře, pobyty, vč. nabídky volných kurzových lekcí...

Je-li obsazeno neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Lektoři

Něco málo o našich lektorech, jejich zkušenostech, jógovém zaměření a dalších zájmech ...  

LEKTOŘI SPIRITCENTRA

1 Alena
Alena VEJŘÍKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes 15 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. Alena je 13. rokem studentkou Univerzity Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. 
Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, Jemnou jógu, relaxaci a meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Je majitelkou a manažerkou SPIRITCENTRA. 


1 IMG 1190 002

Stanislava PEPRNÁ
Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve SPIRITCENTRU vede kurzy Dynamické jógy pro začátečníky a mírně pokročilé.


Zbyněk SRP1 1 Zbynek 01
S jógou se seznámil skrze studium myšlenek Františka Drtikola, Eduarda a Míly Tomášových, Paula Bruntona a dalších, které ho přes zkoumání vnitřní podstaty v nás přivedlo také k vědomé práci s tělem prostřednictvím cvičení hathajógy. První zkušenosti začal získávat před 10 lety na lekcích Iyengar jógy, které navštěvoval řadu let, a které jsou pro něho dodnes základem správného provádění jednotlivých jógových pozic. Zbyněk je absolventem Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka, specializace Hathajóga. „Jógu vnímám jako jednu z mnoha cest zpět ke svému Já, která má tolik podob, kolik je lidí, kteří na ni jednou vstoupí. Dává nám možnost nalézání klidu, vnitřní rovnováhy, zdraví a pravdy o nás samých, ať už je ona pravda jakákoliv,“ říká Zbyněk. Inspiraci nachází v přírodě, zejména v brdských lesích, v dětech, na cestách a mezi lidmi, kteří kromě sebe, umějí žít i pro druhé. Zbyněk ve SPIRITCENTRU vede kurzy Hathajógy pro začátečníky a mírně pokročilé.  


1 DSC 4310 004Pavlína ROLKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes čtyři roky. Ve SPIRITCENTRU navštěvuje lekce Dynamické jógy pod vedením Aleny Vejříkové. Je absolventkou pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, oboru biologie-chemie. Vystudovala Fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Pracuje jako fyziterapeutka v nemocnici Beroun, kde se specializuje na problematiku pánevního dna, kostrče, inkontinence, neplodnosti, ale také hluboký stabilizační systém, svalové smyšky, senzomotoriku, léčbu spasticity, svalových dysbalancí, disharmonii a diskoordinaci těla. Absolvovala certifikovaný kurz Ministerstva zdravotnictví pro léčbu sterilit a inkontinenci podle Ludmily Mojžíšové, dále specializované kurzy pro práci se svaly pánevního dna v těhotenství a po porodu. "Pohyb a jóga pro ni znamená životní cestu k harmonii těla, vnitřní rovnováze, životní síle jít dál a přirozenému štěstí na duši". Pavlína ve SPIRITCENTRU vede lekce Zdravotní jógy. 


1 medailonek fotoBlanka PETÁKOVÁ
Nezávazné a letmé kontakty s jógou ji provázely po většinu dospělého života. Systematicky se józe věnuje posledních šest let, ve věku, kdy je čas myslet spíše na vnoučata. K hlubšímu zájmu o jógu ji přivedly kurzy a semináře Aleny Vejříkové. V České akademii jógy ukončila studium III. třídy, získala osvědčení trenéra II. třídy a v současné době pokračuje v navazujícím, několikaletém studiu I. třídy. Výraznými lektorskými osobnostmi jsou pro ni Míla Sávitrí Mrnuštíková a Lenka Oravcová. Čím je pro ni jóga: otevírajícím se oknem do světa nových souvislostí a inspirací; objevováním nových principů práce s tělem; častým zdrojem překvapení; záležitostí niternou a zároveň velmi praktickou; způsobem vnímání, který pomáhá s pokorou a s otevřenou myslí přijímat vše, co přichází. Čím pro ni jóga není: akrobacií ani gymnastikou; bludičkou, která člověka odvádí od reality; jednoduchým návodem na život. Co ji z jógy zajímá nejvíc: momentálně to, jak zaujmout jógovou pozici, aby naplnila požadavek pevnosti, a zároveň uvolněnosti; přenášení jógových principů do běžného života; odrážení pozic fyzického těla v mentální oblasti. Blanka ve SPIRITCENTRU vede lekce Jemné Hathajógy. 

1 DSC 0981
Martina TOMÁŠKOVÁ 

Poprvé se s jógou setkala ve svých 25 letech, po autonehodě. V józe našla neuvěřitelný klid, a když po roce a půl začala konečně relaxovat,bylo to pro ni velké zjištění. Odpoutat se od svých myšlenek bylo euforické, a tak chtěla více a více, až nakonec začala sama předcvičovat. Jógové vzdělání absolvovala u manželů Jana a Ivany Knaislových. Prošla také prvním stupněm kurzu SMS systému u MUDr. Richarda Smíška, který klade velký důraz na osovost páteře, spirální svalové řetězce těla, které umožňují protažení páteře a tím i správné a zdravé držení těla. Mnoho informací čerpá z knih, a hlavně z vlastní jógové praxe, kdy na svém těle zkouší, jak jógové pozice fungují, kde a kdy se co zapojuje, povoluje, napíná, co je příjemné a co už ne. V letošním roce se chytá na studium Jógové terapie, která ji velice zaujala. Vedle jógy se také věnuje výživovému poradenství a sama je propagátorkou „zelených“ potravin. Co sama říká Martina o své jógové cestě: Naučit se relaxovat, se stalo v mé praxi mým cílem. Pokud se ke mně lidé vrací s tím, že se těší na mou lekci jógy, protože zde vypínají mozek, jsem upřímně potěšena. Takže bych své lekce jógy klidně nazvala cvičením bez mozku.“ Martina ve SPIRITCENTRU vede lekce Odpolední Hathajógy.